den Země

S předstihem, ale s využitím dne před velikonočními prázdninami, jsme oslavili Den Země.

Byli jsme rozděleni na dvě skupiny podle věku, kdy starší žáci probrali historii vzniku Dne Země a v praktické části vyrazili na procházku do lomu, kde se dozvěděli všechny podrobnosti o lomu Janičův vrch a o Mariánském mlýně. Proběhla i nezbytná fota s rozkvetlou jarní přírodou a taky kresba v plenéru.

Mladší se věnovali zahradničení. Už dopředu si nechali naklíčit hrách, který zalévali, a dnes si ho šli vysadit na školní záhonky. K hrachu přidali i fazoli, rajčata a papriky. Ani ti mladší nepřišli o trochu teorie v podobě obrázků vysázených plodin, které zpracovali do výsledné prezentace, kde nechyběly ani informace o zmíněných rostlinách.

Závěrem čekala na všechny „mastná“ odměna v podobě opékání špekáčků, jejichž vůni si žáci odnesli i s sebou domů.