PD matematika 
S blížícím se koncem školního roku, se na naší školičce také uzavřela šňůra projektových dnů.

Posledním takovým dnem byl den nazvaný „ S matematikou v kuchyni“. Nebyl to jenom jeden den, ale matika nás „pronásledovala“ ve všech předmětech celý týden. Během celého týdne jsme počítali zábavné pracovní listy, kreslili a vyráběli výrobky z matematickou tématikou, nakupovali, učili se odhadovat ceny nákupů a vážit si hodnoty české koruny.

Vyvrcholením, na které jsme se moc všichni těšili, byla ochutnávka. Přestože jsme nevěděli, co nám jednotlivé třídy přichystají, byla úžasná! Ochutnali jsme např. ovocné špízy, autoportréty poskládané ze zeleniny, sešlo se 6 druhů pomazánek. Slanou chuť jsme mohli nahradit sladkou tečkou z jablečné buchty a to vše jsme zapili zdravým nápojem z vody, citrónu, pomeranče a máty.

Byl to pěkný týden a zjištění, že nás matematika provází všemi předměty a celým životem, si budou určitě pamatovat všichni.

Děkuji všem kolegům, protože byli velkými poradci a konzultanty dětem. Eva Divoká

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.