353112701 961224385193241 5132734679857050464 n

 

V tomto školním roce, který se již rychle blíží ke svému závěru, mohly děti navštěvovat keramický kroužek.

Starší žáci se scházeli každé pondělí ve 14 hodin a už ve dveřích je zajímalo, co se bude dělat. Pracovalo se většinou podle zadaných témat. Někdy měly děti volné téma a vyráběly podle vlastní nálady. Za rok se naučily pracovat s keramickou hlínou, seznámily se s různými technikami jejího zpracování, rozvíjely přitom svou fantazii a zručnost. Nebály se také při práci experimentovat. Byly natolik odvážné, že si i několikrát sedly za hrnčířský kruh. Což není vůbec jednoduché! Své výtvory barvily glazurami a občas použily na ozdobení skleněnou drť. Nakonec vše nachystaly na výpal do pece.
Originální výrobky za II.pololetí jsme vystavili ve škole u ředitelny a každý kolemjdoucí koukal, jak šikovné žáky naše škola skrývá.

Přeji všem umělcům krásné prázdniny a těšíme se na další šikovné děti v novém školním roce!

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.