solná jeskyně

Dne 11.4.2022 jsme s žáky I.B navštívili solnou jeskyni v Mikulově. Pobyt trval víc než hodinu a děti to zvládly na jedničku.
Cítili jsme se skutečně nádherně - tolik svítících drahokamů jsme ještě neviděli.
Nad hlavami visely umělé solné krápníky, podlaha byla vysypaná solnými krystalky. K dispozici nám byla polohovací lehátka, ze kterých děti mohly poslouchat příjemnou hudbu.
V solné jeskyni se nacházely hračky se kterými si děti během návštěvy hrály.
Tato akce je nejen odpočinková, ale má i zdravotní efekt – zvyšuje obranyschopnost, přispívá k léčbě onemocnění dýchacích cest, vhodné pro astmatiky a alergiky. Sůl má navíc antibakteriální účinky, takže v těle zabíjí nežádoucí mikroby. Solná jeskyně dokáže při 45minutovém pobytu nahradit zdravotní účinky dvou až třídenní pobyt u moře.
Při zpětné vazbě od dětí jsme se dozvěděly, že se jim v jeskyni líbilo. Byla to pro ně nová zkušenost.
Všichni jsme odcházeli spokojení a odpočinutí. Určitě se ještě do konce školního roku do solné jeskyně vrátíme.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.